Записатись до лікаря
Залишилося 1000 символів
Записатись до лікаря

Гіпертонічна хвороба

Гіпертонічна хвороба – стан, який характеризується хронічним (постійним) підйомом артеріального тиску більше 140/90 мм рт. ст. Це призводить до поступового розвитку незворотних в кінцевому випадку патологічних змін у серці, судинах чи нирках.
Підступність цієї хвороби полягає у поступовому (непомітному на перший погляд) погіршенню стану здоров'я, адже зміни в органах відбуваються досить повільно. Так як у спортсмена від постійних фізичних навантажень збільшується м'язева маса, так і серце від надмірної роботи  збільшує товщину своїх стінок. Спочатку людина від того не страждає і ми досить часто можемо чути таку помилкову тезу: «мій робочий тиск 160/на 100 і я себе добре при цьому почуваю». Дійсно, таке враження може дійсно бути.  Але за певний період підвищеного тиску, що призведе до збільшення м'язевої маси серця піднімається рівень споживання цим серцем кисню, а власні судини уже не можуть  забезпечити достатній об'єм крові. Таким чином  виникає ризик розвитку інфаркту міокарду. Від постійно підвищеного тиску змінюється структура стінок судин, які живлять інші органи, що може призвести до втрати останніми своїх функцій (наприклад, ураження судин сітківки може призвести до сліпоти, а судин нирок – до ниркової недостатності). Самі судини, втративши еластичність, можуть мати підвищену ламкість, а це в свою чергу збільшує ризик інсульту.
Важливо запам'ятати, що гіпертонічна хвороба дуже небезпечна своїми ускладненнями, тому нею не слід легковажити, а її обов'язково потрібно лікувати від моменту найперших проявів під наглядом досвідченого кардіолога.
Нерідко пацієнти періодично лікують підвищений тиск, а не гіпертонічну хворобу, що проявляється нерегулярним прийомом антигіпертензивних засобів. Це дуже виснажує власні захисні компенсаторні можливості людського організму. Насправді нормалізація тиску є наслідком адекватної постійної концентрації ліків в крові, яку треба підтримувати постійним прийомом  ефективних медичних препаратів. Якщо цього не робити, то поступове прогресування гіпертонічної хвороби призведе до серцевої недостатності.

Новини

  • 1

Copyright © 2018. Symbiotyka cardio. Сайт створено в pbb.lviv.ua