Записатись до лікаря
Залишилося 1000 символів
Записатись до лікаря

Інфаркт міокарда

Інфаркт міокарда – дуже небезпечний стан, який спричинений порушенням прохідності судин, які живлять серце і може призвести навіть до смерті. Під поняттям інфаркт розуміють катастрофу будь-якого органу від недостачі кисню, який транспортується кров′ю. Інфаркт міокарда означає, що певна ділянка серцевого м′яза померла. Як правило, порушення кровопостачання по артерії чи артеріях серця призводить до незворотніх змін (смерті) спочатку частини ураженої ділянки, а решта – знаходиться «між життям і смертю».  Якщо не відновити туди кровопостачання, то відімре уся ділянка і утвориться так званий у народі «рубець на серці». Там уже не буде здатних до скорочення волокон серцевого м′яза і таким пацієнтам уже ніколи не вдасться відновити серце до стану, який передував інфаркту.
Тому дуже важливим для пацієнтів з ішемічною хворобою серця є своєчасне звертання до кардіологів, у яких тоді з′являється можливість найефективніше допомогти саме до інфаркту. Якщо ж інфаркт розвинувся – не можна зволікати, а необхідно негайно зверніться по кваліфіковану  медичну допомогу.  Вона  передбачає не тільки лікування цього небезпечного стану, а й ефективну сучасну діагностику у вигляді коронаровентрикулографії щодо порятунку тієї ділянки серця, яка оглушена і знаходиться  «між життям і смертю».  
Пізні стадії післяінфарктного кардіосклерозу характеризуються складним багатокомпонентним ураженням серця, що значно ускладнює або, навіть,  робить неможливим  його лікування. Може розвинутись аневризма серця – так званий мішечок або вип′ячування частини стінки серця, яке не тільки не здатне до скорочення (ефективної роботи серця), а й може призвести до розтягнення мі трального клапана, що призведе до його тяжкої дисфункції. Одним з найфатальніших ускладнень може бути розрив цієї аневризми.
Просто порівняйте два шляхи пацієнта з ішемічною хворобою серця. Один – вчасне звернення до кардіолога, коли ще не розвинувся інфаркт, і можна врятувати якість життя або й саме життя звичайною процедурою стентування ураженої артерії. І другий –  шлях пацієнта з післяінфарктною аневризмою серця, тяжкою мітральною недостатністю і багатосудинним ураженням артерій, які живлять серцевий м′яз. Такому пацієнту треба зробити досить травматичне втручання на серці, яке передбачає шунтування коронарних артерій, пластику або протезування мітрального клапана та ще й операцію з приводу аневризми лівого шлуночка, коли треба вирізати чи «виключити» з роботи рубцеву ділянку серця.

Новини

  • 1

Copyright © 2018. Symbiotyka cardio. Сайт створено в pbb.lviv.ua