Записатись до лікаря
Залишилося 1000 символів
Записатись до лікаря

Симптоми хворого серця

Якщо не все гаразд з вашим серцем, чи знаєте ви про це?
Не всі проблеми серцево-судинної системи мають виражені тривожні ознаки. Інколи, при патології серця, не виникає жодних проявів у ділянці грудної клітки, однак існує ряд симптомів, які не можна ігнорувати!

Симптоми, які можуть свідчити про наявність серцевої патології

1. Дискомфорт у грудях

Це найпоширеніша ознака серцевої небезпеки. Якщо у вас порушена прохідність для потоку крові в одній чи декількох судинах серця (ішемічна хвороба серця) або серцевий напад (інфаркт міокарда), ви можете відчувати біль, дискомфорт, стискання у ділянці серця, так звану ознаку стенокардії –“грудну жабу”. Люди описують це відчуття по-різному: “слон, який сидить на грудях”, “відчуття щипка”, “пекучий біль”. Якщо біль був локалізованим та тривав до декількох секунд і ви можете чітко пальцем показати ділянку, яка вас турбує -зазвичай, це вказує на проблему, не пов’зану з серцем, однак, потребує консультації лікаря. Якщо біль триває декілька хвилин-бийте на сполох та негайно звертайтесь до спеціаліста. Даний симптом є типовим для ішемічної хвороби серця, яка при несвоєчасній діагностиці та лікуванні ускладнюється інфарктом міокарда. Важливо пам’ятати, що серцева патологія, навіть інфаркт міокарда може не супроводжуватись болем, що характерніше для жінок.

2. Нудота, печія, біль у ділянці шлунка

Для деяких людей характерні дані симптоми під час серцевого нападу, можливе навіть блювання. Такі скарги більш характерні для жінок.Звичайно, у вас може виникнути розлад шлунка з багатьох причин, які не мають нічого спільного з вашим серцем. Зрештою, причиною може бути навіть те, що ви з’їли. Але ви повинні знати, що це може також відбутися під час серцевого нападу. Причиною також можуть бути ішемічна хвороба серця й ,відповідно, знижена скорочувальна здатність серця, системний атеросклероз, внаслідок яких збіднене кровопостачання внутрішніх органів, в тому числі шлунка, що створює клінічну картину розладів травлення.

3. Біль, який передається на руку

Класичним симптомом серцевого нападу є біль, який передається у ліву руку.

4. Загальна слабкість , головокружіння, втрати свідомості

Може бути багато причин відчуття загальної слабкості та головокружіння. Можливо, ви недостатньо поїли та випили мало води, різко змінили положення тіла з горизонтального у вертикальне. Але якщо ви раптом відчуваєте себе виснаженоі у вас також є дискомфорт у грудях або задишка, негайно зверніться до лікаря.Це може означати, що ваш артеріальний тиск знизився, тому що ваше серце не здатне у повній мірі прокачувати кров. Якщо протягом недавнього часу у вас були непоодинокі втрати свідомості - це може свідчити про порушення скорочувальної здатності серця, наявності аритмії й ураження провідникової системи, унаслідок чого ваше серце скорочується з недостатньою частотою або не усі скорочення є ефективними, тобто такими, які виштовхують наповнену киснем кров з серця, порушується кровопостачання усіх органів, в першу чергу головного мозку, відбувається падіння артеріального тиску та втрата свідомості. Такі симптоми можуть свідчити про життєвозагрозливі стани й потребують негайної консультації спеціаліста.

5. Біль у нижній щелепі, горлі, спині

Сам по собі біль у нижній щелепі, горлі та спині, ймовірно, не пов’язаний з серцем, це може бути спричинений патологією м’язів або тривалим перебуванням на холоді. Але якщо у вас є біль чи відчуття тиску у центрі грудної клітки, який поширюється на горло, нижню щелепу та/або спину, це може свідчити про серцевий напад, ішемічну хворобу серця, загрозливу аритмію. Зверніться за медичною допомогою, щоб переконатися, чи все в порядку.

6. Швидка втомлюваність

Якщо ви відчуваєте себе втомленим, після того, як зробите щось, що не викликало у вас проблем у минулому-наприклад підніметесь по сходах чи нестимете важкий пакет з продуктами з магазину-негайно зробіть зустріч зі своїм лікарем. Значне виснаження та незрозуміла слабкість можуть бути озаками серцевої недостатності.

7. Підвищена пітливість

Відчуття холодного поту, без будь-яких очевидних причин, може свідчити про серцевий напад. Якщо це трапляється у комбінації з будь-якими іншими симптомами, не гайте часу, та звертайтесь до спеціаліста.

8. Задишка, відчуття нестачі повітря, тривалий кашель

Задишка при незначних фізичних навантаженнях або у спокої, відчуття нестачі повітря, тривалий кашель з виділенням білого або рожевого слизу можуть свідчити про неспроможність серця виштовхувати необхідний об’єм крові , що супроводжується застоєм у малому колі кровообігу ( так званому легеневому колі) й розвитком вищеперерахованих скарг.

9. Біль у нижніх кінцівках

Біль у ніжніх кінцівках, переважно у литках, після ходьби та нетривалої прогулянки можуть свідчити про захворювання периферичних судин, найчастіше спричинене атеросклерозом, що відповідно супроводжується ураженням судин, які кровопостачають серце. Дана патологія найхарактерніша для людей з порушеним обміном жирів, хворим з цукровим діабетом, гіпертонічною хворобою, курців. Слід пам’ятати про вікові зміни стінок судин й підвищений ризик розвитку атеросклерозу у людей старшого віку.

10. Набряки кінцівок

Набряки кінцівок можуть свідчити про те, що серце неспроможне настільки сильно виштовхувати кров, наскільки це потрібно, тому відбувається застій крові у судинах та рідини у тканинах. Причинами цього можуть бути слабкість серцевого м’яза, перепони на шляху току крові (стенотичне ураження клапанів), недостатнє наповнення камер серця кров’ю, гіпертрофія (збільшення) стінок серця, кардіоміопатії та ряд інших патологій, які спричинюють серцеву недостатність. При патології серця часто порушується функція нирок, що супроводжується недостатнім виділенням води та натрію з організму, що також проявляється набряками в різних ділянках тіла.

11. Хропіння

Нормальним є незначе хропіння, коли ви дрімаєте. Але незвичайно гучне хропіння, яке звучить, як задишка чи задуха може бути ознакою апное під час сну- це коли ви на короткі моменти перестаєте дихати все ще перебуваючи у стані сну. Це створює значне додаткове навантаження на ваше серце і потребує консультації лікаря, для визначення причини нічного апное, наявності ураження серця та подальшої тактики корекції патології.

12. Перебої у роботі серця

Нормально, коли ваше серце починає битися частіше, якщо ви схвильовані чи перезбуджені, коли в поодиноких випадках відбувається додадкове скорочення серця (екстрасистола) на фоні нормального ритму. Однак, якщо ви відчуваєте перебої у роботі серця, які тривають більше декількох секунд або ж трапляються надто часто, це може свідчити про наявність аритмії (фібриляція передсердь, передсердна або шлуночкова екстрасистолія, синоатріальні та атріовентрикулярні блокади та ін.), яка спричинена ураженням провідникової системи серця. Аритмії збільшують ризик утворення тромбів й інсульту, раптової серцевої смерті й потребують своєчасної діагностики та лікування.

13. Ціаноз (блідість шкірних покривів)

Блідість, можливо аж до посиніння, шкірних покривів кінцівок (акроціаноз), носогубного трикутника, свідчать про недостатнє кровопостачання цих ділянок збагаченою киснем кров’ю. Причиною цього можуть бути вроджені вади серця (наявність дефектів у перегородках серця, неправильне віджодження магістральних судин, неправильна будова клапанів серця), ішемічна хворба серця, набуті вади серця.

14. Зміни форми нігтьової пластинки, пальців рук, дрібноточкові крововиливи під нігтями

Потовщення фаланг пальців рук, при якій вони набувають форми “барабанних паличок”, зміна опуклості нігтьової пластинки, при якій вони мають вигляд “годинникових шкелець” можуть зустрічатися при патології різних систем організму, однак часто є ознакою вроджених вад серця. Якщо до вищеперерахованих ознак приєднуються дрібноточкові крововиливи та/або болючі вузлики під нігтями, на тильній поверхні пальців рук та ніг, дрібноточкові крововиливи у кон’юктиву, а також гарячка або ж наявний один з симптомів, а також недавно перенесений гострий тонзиліт-це може свідчити про таке життєзагрозливе захворювання, як інфекційний ендокардит (запальний процес у клапанних структурах, пристінковому ендокардіабо в ділянках вроджених вад серця та магістральних судинах), яке може супроводжуватись руйнуванням структур серця, потребує негайної діагностики та лікування.

Новини

  • 1

Copyright © 2018. Symbiotyka cardio. Сайт створено в pbb.lviv.ua