Записатись до лікаря
Залишилося 1000 символів
Записатись до лікаря

Ішемічна хвороба серця

Ішемічна хвороба серця (ІХС) – найпоширеніша патологія серед усіх пацієнтів, які мають хворе серце. В основі цього захворювання лежить порушення кровопостачання серцевого м'яза найчастіше через відкладання у просвіті артерії, яка живить серце, атеросклеротичної бляшки. Рідше це може виникати через інші причини, спазм судини чи м'язеві мостики, які зтискають артерію ззовні.
ІХС – має різні прояви, від стенокардії – до раптової смерті людини. На жаль, разом з порушеннями кровопостачання головного мозку, ця патологія забирає не тільки в Україні, а й цілому світі найбільшу кількість людських життів.
У переважній більшості випадків цю загрозу можна не тільки вилікувати у випадку вчасного звертання, а й взагалі попередити її виникнення.
В арсеналі сучасного кардіолога є багато ефективних методів діагностики поганого кровопостачання серця навіть тоді, коли людина ще не підозрює у себе щось подібне. Перш за все для думаючого лікаря важливим є спосіб життя пацієнта (харчування, фізична активність, шкідливі звички). Часто ІХС зустрічається у когось в родині. При цій патології є чіткі зміни у лабораторних аналізах, які виконуються для діагностики порушень обміну жирів, зяких будуються атеросклеротичні бляшки. Як правило, якщо лікар запідозрив цю патологію, він порекомендує виконати ЕКГ у спокої чи під час фізичного навантаження (наприклад, ТРЕДМІЛ- ТЕСТ). Важливим буде проведення ЕхоКГ. Проте «золотим стандартом» у діагностиці ІХС є коронарографія. Це обстеження дає можливість не тільки побачити в якому місці порушується прохідність судини, яка живить певну ділянку серця, а й у переважній більшості відразу ж допомогти пацієнту, виконавши балонну ангіопластику чи процедуру стентування. Після чого пацієнт на наступний день може повертатись до активного якісного життя. В інших випадках коронарографія показує точну локалізацію уражень судин, які живлять серця для того, щоб кардіохірурги змогли провести коронарне шунтування для відновлення кровопостачання серцевого м'яза.

Новини

  • 1

Copyright © 2018. Symbiotyka cardio. Сайт створено в pbb.lviv.ua