Записатись до лікаря
Залишилося 1000 символів
Записатись до лікаря

Фітнес та серце: чи все під контролем?

 

Заняття фітнесом не тільки відточує вашу фігуру, але і зміцнює здоров'я серця. Правильне навантаження на серце тренує його, перешкоджаючи старінню. А ось неправильні навантаження при тренуванні можуть призвести до порушення роботи серцево-судинної системи. То ж як тренуватися, щоб не нашкодити своєму серцю?

Серце перекачує по організму кров, яка доставляє органам і тканинам необхідний кисень. Пацієнтам із серцевою недостатністю складно витримувати навіть мінімальні фізичні навантаження, наприклад, підйом по сходах. У якийсь момент вони можуть стати причиною колапсу - критичного падіння кров'яного тиску з можливим летальним результатом.

Спорт дозволяє уникнути таких небезпечних станів. При будь-якій фізичній активності потреба м'язів у кисні збільшується, а значить, серце починає працювати інтенсивніше, щоб мати можливість перекачати більшу кількість крові.

Попри всю користь фізичного навантаження для серцево-судинної систему, спорт все ж може стати причиною серйозних порушень в роботі серця.

Чому ж спорт може так по-різному позначатися на роботі серця? Чому в одних випадках він продовжує його роботу, а в інших - з'являються різні патології? Основною причиною такого різного впливу є розрахунок інтенсивності тренування та навантажень. Лікарі рекомендують обчислити відносно до збільшення частоти серцевих скорочень (ЧСС), адже саме від цього залежить, з якою силою перекачується кров.

Для того щоб вирахувати допустимі норми, можна скористатися такою схемою: від 220 віднімається число, що дорівнює кількості повних років. Вийшло значення - максимальна частота серцевих скорочень (МЧСС).

Тренування діляться на:

  • Розминка, навантаження для людей із захворюваннями серцево-судинної системи - 50-60% від максимальної норми;
  • аеробне навантаження, допустимі тренування для здорової людини, яка хоче підтримати серце - 60-75%;
  • анаеробне навантаження, тренування, які можуть призводити до патологій міокарда - 75-90%;
  • небезпечне навантаження, ризик летального результату - 90-100%.

При цьому потрібно розуміти, що такі розрахунки дуже індивідуальні. Адже існує ряд факторів ризику розвитку серцево-судинних захворювань, які необхідно враховувати при виборі інтенсивності тренування. Якщо вони є, краще перед відвідуванням спортзалу проконсультуватися з кардіологом.

Здоровій людині підійдуть тренування 3-4 рази на тиждень, якщо вона обрала аеробне навантаження (60-75% від МЧСС), а при мінімальному навантаженні (менш як 60% від МЧСС) можна займатися спортом щодня.

Щоб не пропустити тривожні сигнали вашого серця, стежте за своїм самопочуттям після заняття в спортзалі.
Також дуже важливо регулярно перевіряти стан серцево-судинної системи. Адже для профілактики серцево-судинних захворювань достатньо робити контрольні заміри артеріального тиску, кардіограму, періодично здавати аналіз крові на рівень гемоглобіну і гормонів. Як часто це робити та як підібрати безпечні навантаження - підкажуть кваліфіковані лікарі клініки Symbiotyka cardio.

Новини

  • 1

Copyright © 2018. Symbiotyka cardio. Сайт створено в pbb.lviv.ua