Записатись до лікаря
Залишилося 1000 символів
Записатись до лікаря

Що потрібно знати про антикоагулянти?

Для початку дізнаймося, що це таке. Антикоагулянти це препарати, що перешкоджають зсіданню крові або уповільнюють його. Тобто знижують ризик утворення тромбів. Проте вони не допомагають з уже сформованими тромбами, а лише можуть зупинити збільшення розмірів тромба та попереджують утворення нових тромбів.

Загальну інформацію про симптоми проблем із серцем можна знайти тут: https://symbiotyka-cardiology.com/dlia-patsiientiv/symptomy

Антагоністи вітаміну К (АВК)  -  блокують або пригнічують відповідь.

Формування тромбу – це ланцюг складних хімічних реакцій у Вашому організмі. Вітамін К виконує важливу роль у цих реакціях, а саме приймає участь у синтезі вітамін-К залежних факторів згортання крові.  АВК пригнічують активність вітаміну К, а отже, здовжують час необхідний для формування тромбу.

Які ж є особливості прийому АВК?

Досягнення максимального ефекти (пік гіпокоагуляції) настає через 3-5 доби після прийому, а період піврозпаду складає 30-80 год. Також обов’язково потрібно дотримуватися графіку і не пропускати прийом. Якщо ж це сталося, то негайно звернутися до лікаря. Також потрібно обговорювати зі своїм лікарем прийом препарату під час стоматологічної чи хірургічної процедур.

Варфарин (найпоширеніший АВК) сповільнює здатність Вашої крові до формування згустку (тромбу). Тому у Вас може бути підвищена схильність до появи наступних станів: кровотечі (наприклад,носової), утворення синців, триваліша зупинка кровотечі під час порізу чи

травми.

Також потрібно пам’ятати, що взаємодію варфарини з іншими препаратами. Про будь-які інші ліки варто уточнити інформацію у лікаря. Те ж саме і з вживанням алкоголю.

Важливі поради при прийомі АВК:

  • Повідомляйте людей, котрі надають Вам медичну допомогу, про те, що приймаєте варфарин.
  • Одягайте браслет або носіть у гаманці картку з інформацією про особистий прийому варфарину.
  • Користуйтеся м’якою зубною щіткою.
  • Не займайтеся контактними видами спорту (футбол, бокс тощо).
  • Контролюйте свій артеріальний тиск: високий АТ значно підвищує ризик геморагічних ускладнень, зокрема випадків крововиливів у мозок.

Харчування під час прийому АВК

Кількість вітаміну К вжитого з харчовими продуктами може впливати на ефективність дії варфарину. Найважливішим Вашим завданням буде обмежувати або ж щотижня вживати продукти багаті на вітамін К) в однаковій кількості. Це дозволить утримувати сталу кількість цього вітаміну у Вашому організмі. Наприклад, Ви плануєте вживати певний продукт з високим вмістом вітаміну К у кількості 100 гр в день; якщо цей продукт Вам до вподоби і вживаєте його часто, то можете не змінювати чи навіть збільшити його кількість у своєму харчовому

раціоні. Дуже важливо вживати збалансоване харчування з сталим вмістом вітаміну К.

Узгодьте з лікарем будь-які зміни у своєму раціоні харчування. А також зверніться до лікаря, якщо Ваше харчування не відповідало звичному протягом декількох днів.

Найбільше вітаміну К ви знайдете в таких овочах, як листова капуста, листя зеленого чаю, шпинат, стебло буряка, салат, зелена цибуля, чорнослив, білоголова капуста, а також в спеціях: базилік, чебрець, петрушка, коріандр та інші. Уникайте рослинних продуктів і харчових добавок, що можуть впливати на дію вітаміну К та варфарину, у випадку, якщо це не погоджено з Вашим лікарем.

А щоб попередити проблеми із серцем, ознайомтесь із факторами ризику розвитку серцево-судинних захворювань: https://symbiotyka-cardiology.com/dlia-patsiientiv/buty-zdorovymy


І не забувайте про діагностику. Адже це завжди легше ніж лікування. Наші  лікарі кваліфіковано обстежать стан Вашого серця на сучасному обладнанні. Ми пожиттєво будемо супроводжувати Вас. Досягнення розвитку медицини будуть постійно до Ваших послуг під професійним наглядом спеціалістів Symbiotyka cardio.

Статті та новини

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4