Записатись до лікаря
Залишилося 1000 символів
Записатись до лікаря

Зайва вага і її вплив на роботу серця

Добре, коли в здоровому тілі - здоровий дух, коли міцне здоров'я поєднується з міцними нервами. Але, на жаль, не всі люди є стресостійкими. Ритм сучасного життя змушує організм перебувати в стані стресу майже постійно.

Але стрес - не єдиний фактор, що негативно впливає на серце і судини. Згубний вплив має неправильне харчування та ожиріння. Дослідження, що проводилися в різних медичних центрах, переконливо доводять, що ожиріння і серцево-судинна система пов'язані між собою: що вищий ступінь ожиріння, то більша ймовірність серйозних проблем з серцем та судинами.

Ожиріння істотно підвищує ризик виникнення інфарктів та інсультів. І справа не тільки в тому, що, забезпечуючи кров'ю і киснем велике тіло, серце дуже інтенсивно працює. Жир має гормональну активність. Він виділяє речовини, які підвищують артеріальний тиск. Це призводить до розвитку гіпертонії, причому ранньої, часто вона спостерігається у людей до тридцяти років. А гіпертонія - це основний фактор ризику серцевих катастроф.

До того ж гормони жирової тканини негативно впливають на судини: прискорюють їх старіння, роблять менш еластичними й більш схильними до відкладення холестерину. Наслідком цього стає атеросклероз - ще один серйозний чинник ризику інфарктів і інсультів.

Людині, яка страждає від ожиріння, потрібно дотримуватися дієти, що дозволяє ефективно скидати вагу. Худнути треба під контролем лікаря, адже у людей з лишньою вагою часто розвиваються суміжні захворювання, наприклад цукровий діабет. Суворі програми харчування протипоказані через велике навантаження на серце. Монодієти при цьому також забороняються. Щоб визначити правильні перші кроки, щоб відновити здоров'я серцево-судинної системи та не нашкодити собі, потрібно проконсультуватися у кваліфікованого кардіолога.

Крім зміни харчових звичок лікарі кардіологічної клініки "Symbiotyka Cardio" рекомендують помірні фізичні навантаження, що дозволяють зміцнити серцевий м'яз.

І пам'ятайте, що здорова їжа, заняття спортом, активний відпочинок і регулярні обстеження це прямий шлях до збереження свого здоров'я, та здоров'я своїх близьких.
Статті та новини

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4