Записатись до лікаря
Залишилося 1000 символів
Записатись до лікаря

Стенокардія або грудна жаба

Cтенокардія або, як кажуть, «грудна жаба» – одна із найбільш поширених хвороб серця. Вона виникає, коли до серцевого м′яза не доходить достатньо крові через різні причини, а саме: повне або часткове перекриття  просвіту судини атеросклеротичною бляшкою чи тромбом або, коли судина перетискається чимось ззовні  (наприклад, м′язевим волокном серця). Інколи стенокардія може виникати і при добре прохідних судинах серця в той час, коли воно дуже багато споживає кисню і судини просто не встигають „пропустити” через себе достатньо крові. Тобто виникає невідповідність між доставкою кисню і його витратами.
Під час приступу стенокардії турбують різноманітні неприємні почуття: від дискомфорту за грудиною – до пекучих стискаючих болей у грудній клітці. Як правило, ці болі не мають настільки чіткої локалізації щоб показати одним пальцем місце, де щось болить. Характер болю або неприємних відчуттів є розлитий і може віддавати в руку чи різні частини грудної клітки (під лопатки, між лопатки тощо). Стенокардія інколи „маскується” під відчуття дискомфорту, важкості або стискання у грудях, болючого „комочка їжі”, якого не вдається  ковтнути, „кілочка” між лопатками який ніби „застряг” там. Часто в момент приступу людина відчуває невмотивований страх, або страх смерті і вкривається холодним липким потом.
Як правило, усі подібні відчуття виникають під час фізичного навантаження і полегшення може настати від того, що людина просто зупиниться відпочити. Дуже загрозливим для життя є стан, коли стенокардія виникає у спокої. У такому випадку необхідна чим скоріше професійна медична допомога.
Важливо пам′ятати, що стенокардія може передувати інфаркту міокарда, під час якого відбуваються уже повністю незворотні зміни у серці. Іншими словами: інфаркт міокарда це – стан, коли певна частина клітин серця померла від нестачі кисню, а стенокардія це – стан, коли ще ці клітини живі, але страждають і можуть відмерти. Тому важливо звернутися до кардіолога при найменших проявах стенокардії, тоді можна попередити незворотні зміни у серці і повернути собі добру якість життя.

Новини

  • 1

Copyright © 2018. Symbiotyka cardio. Сайт створено в pbb.lviv.ua