Записатись до лікаря
Залишилося 1000 символів
Записатись до лікаря

Вади серцевих клапанів

Клапанні вади – бувають вроджені і набуті та можуть викликати раптову гостру чи хронічну серцеву недостатність.
Серце можна собі спрощено уявити як м'язевий мішечок, який розділений перегородками  на чотири камери. В нормі міжпередсердна та міжшлуночкова перегородки герметично  розділяють серце на дві половинки – праву і ліву, а останні з'єднуються між собою отворами, у яких розташовуються клапани, що мають пропускати кров в одному напрямку. На виході з серце є ще два клапани. Робота серця, як насоса, забезпечується правильним почерговим скороченням його камер і функціонуванням чотирьох клапанів. Бувають вроджені аномалії розвитку клапанів, які призводять до порушення у роботі останніх, а може виникнути дисфункція клапанів через певні захворювання (наприклад, ревматизм, бактеріальний ендокардит, інфаркт міокарда тощо).
Порушення у роботі клапанів проявляється двома основними станами або їх комбінацією: стенозом чи недостатністю. У випадку стенозу (звуження) не вся кров може пройти через клапанний отвір, а у випадку недостатності – певна порція крові повертається у зворотньому напрямку. Усі ці процеси мають свої певні стадії та характерні прояви, які добре відомі кардіологам. Клапанні вади викликають швидкий або поступовий розвиток серцевої недостатності, як наслідок втрати серцем насосної функції.
На початкових стадіях захворювання досвідчений кардіолог може ефективно підтримувати правильною терапією якість життя пацієнтів та вчасно скерувати їх при потребі на радикальне хірургічне лікування. Важливо пам'ятати, що вчасне звертання до професійного кардіохірурга допомагає повернути потенціально збережений ресурс ще не виснаженого вадою серця. У такій ситуації кардіолог та кардіохірург доповнюють один одного у лікуванні таких пацієнтів, адже вони пожиттєво супроводжують цих пролікованих людей протягом цілого свого професійного життя.

Новини

  • 1

Copyright © 2018. Symbiotyka cardio. Сайт створено в pbb.lviv.ua